هایپر بهشتی
No products in the cart.

ضمانت مرجوعی کالا

ضمانت مرجوعی کالا

لطفاً پیش از خرید کالای مورد نظر خود، موارد زیر را به‌دقت بخوانید؛ زیرا ثبت هر سفارش در هایپر بهشتی به معنی موافقت با شرایط زیر می باشد.

شرایط بازگرداندن کالا

در شرایطی که ایراد کالا درب منزل قابل تشخیص باشد، شما می‌توانید همان لحظه کالا را مرجوع نموده و در صورت درخواست همان کالا بدون ایراد توسط پیک مربوطه بصورت رایگان تحویل شما می گردد و چنانچه مایل به مرجوع نمودن محصول کنید و از خرید خود منصرف گردید، امکان عودت هزینه کالا وجود دارد.

در شرایطی که ایراد کالا درب منزل قابل تشخیص نباشد و شما بعد از تحویل کالا در منزل متوجه ایراد کالا گردید، تا 48 ساعت فرصت به شما داده می گردد تا از طروق مختلف مانند: تماس تلفنی با پشتیبانی، ارسال ایمیل، ارتباط با پشتیبانی، ارسال تیکت در پروفایل کاربری خود و ارتباط با پشتیبان آنلاین هایپر بهشتی ایراد کالا را بازگو نموده و بعد از آن در کمتر از 48 دقیقه کارشناسان هایپر بهشتی اقدام به مرجوع نمودن کالا و یا تعویض کالا می نمایند.

قابل ذکر است که بعد از اطلاع رسانی از ایراد کالا کارشناسان هایپر بهشتی بعد از بررسی کالای مورد نظر و تأیید ایراد دار بودن کالا، آن کالا را مرجوع می نمایند.

کالاهایی که میتوانید تا 48 ساعت پس از دریافت و قبل از سپری شدن تاریخ انقضاء آن را مرجوع نمایید:

– کالاهایی که پلمپ یا بسته‌بندی خاصی دارد و زمان استفاده از آن متوجه فساد یا ایراد کالا می‌شوید (مانند انواع کنسروها، سوسیس و کالباس، مربا)
– کالاهایی که پس از تحویل و زمان پخت و یا مصرف می‌توان ایراد آن را تشخیص داد (مانند وجود کپک زدگی، هر گونه ترکیبات خارج از موارد ذکر شده در مواد تشکیل‌دهنده کالا، تغییر در طعم و ترشیدگی مواد غذایی)
– کالاهایی که نیاز به وکیوم و محیط خلاء دارند و هنگام استفاده متوجه شدید کالا در شرایط ذکر شده نیست (مانند پاپ کورن، چیپس)

کالا نباید توسط شما تماماً مصرف شده باشد و باید به گونه ای نگه داری شود که عیب مورد نظر شما توسط کارشناسان هایپر بهشتی قابل تشخیص باشد.

در مورد کالاهایی که حاوی مهر و موم بهداشتی یا امنیتی هستند، توصیه می‌کنیم مراقبت‌های معقول را بدون حذف مهر و موم در هنگام بررسی کالاها انجام دهید، مگر اینکه مطمئن باشید که قصد دارید کالا را نگه دارید.

در صورتی که کالا دارای برچسب مربوط به اطلاعات محصول (اعم از وزن، قیمت، میزان کالری) است، باید در شرایط اولیه و سالم باشد.

در خصوص کالاهای فاسد شدنی که ایراد آنها درب منزل مشخص نیست به محض آگاهی از ایراد آن کالا و یا کالا ها، موضوع را در اسرع وقت به ما اطلاع دهید.

‏‏بازگرداندن سفارش و کالاهای معیوب

لطفا هنگام تحویل کالا توسط مامور ارسال، اقلام سفارش خود را به دقت بررسی نمایید. تغییر یا لغو سفارش به دلیل ایرادهای ظاهری و قابل تشخیص در زمان تحویل کالا بعد از تحویل سفارش به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

در شرایطی که عیب کالا درب منزل قابل تشخیص بوده باشد بازگرداندن امکان‌پذیر نخواهد بود.

اقلام با عیوب غیر قابل تشخیص درهنگام تحویل را می‌توانید با هماهنگی با پشتیبانی وب سایت تا 12 ساعت پس از تحویل (قبل از رسیدن به تاریخ انقضاء) بازگردانید.

ارسال و تحویل

سفارش شما براساس روز و زمانی که هنگام ثبت سفارش انجام می‌دهید، برای شما ارسال خواهد شد.

در صورتیکه در آدرس حضور نداشتید، در صورت امکان هماهنگی لازم جهت ارسال مجدد صورت می‌گیرد و در صورتی که امکان ارسال مجدد وجود نداشته باشد (مانند کالاهای فاسد شدنی)، سفارش لغو و در صورتی که سفارش پرداخت شده باشد، مبلغ به شماره کارت مندرج در پروفایل شما مرجوع خواهد شد.

در صورتی که ما امکان تحویل سفارش در بازه یا آدرس انتخابی شما را نداشته باشیم، با شما تماس گرفته و زمان یا آدرس جدیدی جهت تحویل سفارش با شما هماهنگ و سفارش را برای شما ارسال خواهیم نمود.

لغو سفارش

لغو یا مرجوع نمودن سلیقه‌ای اقلام سفارش کالاها بعد از تحویل سفارش بدلیل آسیب‌‌پذیر بودن، امکان فساد کالا، سپری شدن تاریخ انقضاء و مسائل بهداشتی امکان‌پذیر نیست.

ویرایش سفارش

جهت ویرایش و لغو سفارش شما میتوانید تا 1 ساعت بعد از ایجاد فاکتور سفارش ازطریق تماس تلفنی اقدام نمایید. لطفا شماره سفارش خود را قبل از تماس آماده نمایید تا همکاران ما بتوانند تغییرات مد نظر شما را اعمال نمایند.

تاریخ تولید کالاهای سوپرمارکتی – یخچالی

تاریخ تولید کالاهای سوپرمارکتی – یخچالی همان روز یا نهایتاً روز قبل از تحویل کالا می‌باشد.